Циклова комісія суспільно-гуманітарного циклу
Найперше було слово! Саме під таким гаслом традиційно у перші тижні листопада в Гірницькій гімназії № 18 пройшла Декада предметів суспільно – гуманітарного циклу, яка була спрямована на закріплення, збагачення та поглиблення знань здобувачів освіти, розширення світогляду, розвиток творчих здібностей, самостійності. Далі...
План проведення Декади предметів суспільно –гуманітарного циклу в Гірницькій гімназії №18 Курахівської міської ради
1. Круглий стіл. Підготовка до Декади суспільно – гуманітарних дисциплін (план заходів).
2. Обмін досвідом: «Інтерактивні вправи як складова онлайн-навчання» (вчителька історії та
правознавства Петручик Л. О.)
3. Обговорення. Моніторинг якості знань з предметів суспільно-гуманітарного циклу в 5 класі НУШ.
Рідне слово! Скільки в тобі материнської лагідності і доброти, мудрості земної, закладеної ще славними предками вільнолюбними! Скільки в тобі чарівних звуків і животворного трепету і вогню!
Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, у першу чергу, створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається національний скарб – МОВА. Недарма сказано, що без будь-якої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідну мову, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
9 листопада,коли православна церква вшановує пам'ять преподобного Нестора Літописця, автора «Повісті врем’яних літ», ми відзначаємо День української писемності та мови.
У рамках проведення Декади суспільно-гуманітарних дисциплін у 6-Б класі проведено змагання «Юні словесники», які було приурочено святкуванню Дня української мови та писемності. У ході змагання, діти випробували свої сили, доводили ґрунтовні знання з мови та літератури у конкурсах: «Спробуй відгадай!» (відгадування загадок), «Народ скаже, як зав’яже» (відновлення прислів’їв), «Перевал кмітливих» (відновлення крилатих висловів), «Перевертні» (виправлення помилок, допущениху фразеологізмах), «Сенкан» (творча робота). Діти приймали активну участь у конкурсах. Кращі результати у конкурсі показали Касаткин Кирило, Кавко Михайло, Кузнецова Катерина.
В рамках декади з учнями 8 класу був проведений вебквест, присвячений Дню української писемності та мови. Квест допоміг згуртувати учнів навколо рідного слова. Восьмикласники зрозуміли важливу роль української мови в зміцненні українського суспільства. Учні 6-А та 6-Б класів стали учасниками вікторини "Найрозумніший". Діти поглибили свої знання з української мови та літератури. Розвивали логічне мислення, швидкість психологічних реакцій.
15 листопада було проведено урок-детектив ,, Способи упорядкування історичного часу". Діти досліджували розвиток часових знань від Давнього Єгипту до нашого часу, аналізували системи літочислення світу. Найкращими детективами виявилися Макаров Ігор, Піменов Данило, Федоров Іван та Бойко Діана.
В 7-му класі відбулася гра-відповідність ,,Перші князі Русі-України". Завдання було знайти відповіді про діяльність перших князів. Переможцями стали: Мороз Ганна, Кандела Поліна, Карімулліна Орина, Ал-Хадхарі Даніїл.
Протягом двох тижнів було проведено вікторину-тест ,,Хто під маскою". Найбільш активними були учні 5-го та 6-х класів.
Вчителі англійської мови залучили здобувачів освіти гімназії до цікавих заходів. Серед учнів 5 класу було проведено гру «Фантастична п’ятірка». Найактивнішими учасниками стали Піменов Д., Хакімов М., Педенко О., Дмитренко М.
Семикласники дізнались багато цікавих фактів про англійську мову. Учні 8 класу доводили важливість вивчення англійської мови, особливо в умовах сьогодення, а хлопці й дівчата 6-А класу стали учасниками гри «Нова мова - новий світ».
В 6-Б класі 10 листопада був проведений брейн-ринг "Who Knows English Better?". Під час заняття учні повторили основні факти про Україну та Великобританію, відповідали на запитання, розв'язували ребуси, кросворди та анаграми.
У 9 класі 11 листопада був проведений веб-квест "The Cleverest". Учні об'єдналися у дві команди - дівчата та хлопці. Діти відповідали на запитання вікторини у чотирьох категоріях "General Facts", "Traditions", "Famous People", "Symbols and Sights". Дівчата створили мапу слів-асоціацій про Україну, а хлопці - про Великобританію. З рахунком 28:16 перемогли дівчата.
Проведена робота була спрямована на підвищення інтересу до вивчення іноземної мови, розширення знань учнів про Україну та Великобританію.
Декада суспільно - гуманітарного циклу для учнів 9 класу розпочалася з написання Всеукраїнського диктант у національної єдності.
Свої знання з розділів мовознавства "Лексикологія", "Орфографія", "Будова слова" учні/учениці 5 класу показали під час проведення мовної онлайн - вікторини "Єдиний скарб у тебе - рідна мова". Команди набрали однакову кількість балів.
Здобувачів/ здобувачок освіти 6 - А класу було запрошено до участі у мовознавчому турнірі "Подорож океаном рідної мови". Переможцями стали Старік А. та Ланець А.
Учні/ учениці 7 класу здійснили онлайн - екскурс до витоків створення Дня української писемності та мови "Мова рідна", під час якого познайомилися з діяльністю Нестора Літописця та історією свята.
Під час проведення мовно - літературної гри " Найрозумніший" учні / учениці 9 класу практично повторили вивчені розділи мовознавства та тему "Давня література". Найкращим знавцем виявилася Корнєєва В.
Шановні здобувачі освіти!
З 09.11.2022 по 23.11.2022
в Гірницькій гімназії № 18 проводитиметься Декада предметів суспільно-гуманітарного циклу. На вас чекає багато цікавих заходів! Долучайтеся!
Циклова комісія суспільно-гуманітарного циклу (2022-2023 н.р.)
Вегеря О.М.- голова комісії, вчителька англійської мови
Уварова О.І.- директорка школи, вчителька української мови та літератури
Сапунова О.Й.- вчителька української мови та літератури
Лаврушко О.В.- вчителька української мови та літератури, вчитель зарубіжної літератури
Петручик Л.О.- вчителька історії
Птиця Т.М. – психолог, вчителька малювання
Декада предметів суспільно-гуманітарного циклу (08-19.11. 2021)
Під час проведення Декади здобувачі освіти гімназії були задіяні у творчому проекті медіатворчості із зарубіжної літератури «Створи шедевр», який проводився з метою розвитку медіакультури учнів, підтримки їх творчого потенціалу. У проєкті взяли участь учні 5 – х класів: Жаболенко О., Бурмістров Д., Ланець А., Кузьменко Д.; 6 клас – Артамонова А.; 7 клас – Анухіна С., Карапиш М., Богданов Б.; 8 клас - Корнєєва В., Нагаєва В.; 9 клас – Башкірова А., Савін І., Дух А. Учні представили власні роботи: плейкасти, відеовірші, колажі, кросворди, ребуси, виконані за допомогою інтернет програм. Дякуємо всім учасникам і пропонуємо активніше засвоювати інтернет – ресурси для розвитку володіння медіакультурою. Цього вимагає від нас сьогодення.
Декада предметів суспільно-гуманітарного циклу (08-19.11. 2021)
На уроці правознавства проводилася історична хвилинка «Закон України про мову». Найбільш активними та обізнаними з цієї теми виявилися Савін І., Іванов В., Бойко А., Башкірова А., Бугрим О., Кічатов В.
В інтегрованій вікторині до Дня Писемності та мови «Мова - коштовний скарб народу» (5 – А клас) перемогу одержали Жаболенко О. та Воронов М.
Членами медіагуртка була створена онлайн – газета «Шкільні новини», де діти 5 – А та 5 – Б класів розмістили цікавинки про українську мову.
Декада предметів суспільно-гуманітарного циклу (08-19.11. 2021)
Учитель англійської мови Вегеря О. М. в 5 – А класі провела гру «Master Chef», де діти відгадували загадки, «готували» страви, складали смачну абетку. У фінал вийшли Жаболенко О., Воронов М., Ланець А.
Учні 6 класу стали учасниками вікторини «Who knows more» . Найактивнішими були Ал – Хадхарі Д. та Артамонова А.
Декада предметів суспільно-гуманітарного циклу (08-19.11. 2021)
Під час проведення інтелект – турніру «Слово до слова – зложиться мова» (8 клас) дітям були запропоновані запитання за темами: «Лексика», «Морфологія», «Орфографія», «Будова слова», «Фонетика й орфоепія», «Синтаксис і пунктуація». Найкращими знавцями виявилися Корнєєва В., Нагаєва В., Косинський К., Борзова А.
Словесна вікторина «Кожному миле його слово рідне» (9 клас) мала за мету показати красу та багатство рідного українського слова. Дев'ятикласники швидко та влучно відповідали на запитання вікторини. Найкмітливішими виявилися Круль Н. та Башкірова А.
Командна гра «Знавці української мови» (7 клас),під час якої діти із задоволенням відповідали на запитання та згадували українські прислів'я, закінчилася в нічию, обидві команди набрали однакову кількість балів, а в конкурсі. Знавців української мови (5 – Б клас) найкращими визначилися Алдохін Д., Варіч Є., Решетняк В.
Декада предметів суспільно-гуманітарного циклу (08-19.11. 2021)
Традиційно Декада предметів суспільно – гуманітарного циклу в Гірницькій гімназії № 18 розпочалася в переддень свята Писемності та мови з історичного круїзу «З витоків української писемності» під гаслом: «Мова – краса спілкування, мова – як сонце ясне, мова - то предків надбання, мова – багатство моє». Протягом Декади вчителями – предметниками було підготовлено і проведено низку інтелектуально – пізнавальних заходів, під час яких здобувачі освіти показали свої знання, вміння та навички, креативність і кмітливість.
Засідання ЦК суспільно - гуманітарного циклу (жовтень 2021)
На засіданні ЦК вчителів суспільно – гуманітарних дисциплін за круглим столом розглядалося питання: «Сучасна освіта як засіб формування успішної особистості», обговорювалися основні положення Професійного Стандарту вчителя. Педагогічне спілкування було спрямоване на обмін досвідом впровадження елементів сучасної освіти на уроках суспільно - гуманітарних дисциплін (Петручик Л. О. ,Сапунова О. Й.)
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 09-20.11.2020 р )
Основною метою Декади вчителів суспільно - гуманітарного циклу було розширення знань учнів з української, російської, англійської мов, історії, української та зарубіжної літератури, образотворчого мистецтва, розвиток їх інтелектуальних здібностей, логічного, креативного мислення, розумової активності, пізнавальної самостійності, виховання почуття патріотизму та національної свідомості. Протягом Декади для учнів 5 - 9 класів було організовано і проведено заходи: історична вікторина "Видатні українці" ( Петручик Л. О.), Інтелект- шоу "Цікава англійська", брейн - ринг " Who knows English better" (Вегеря О. М., Швед Т. В.), квест - гра "Подорож у країну Мовознавства" (Лаврушко О. В., Данієлян О.В., Вегеря О. М.), мовознавча інтелект - вікторина "Мова - коштовний скарб народу" ( СапуноваО.Й.), інтелектуально - пізнавальний квест " Любіть Україну" (Сапунова О.Й., Вегеря О. М., Петручик Л.
О., Данієлян О. В.). Учитель зарубіжної літератури Олішевська О. В. протягом Декади з учнями 5 - 9 класів підготувала шкільний творчий проєкт"Перевтілення".
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 09-20.11.2020 р )
В рамках проведення декади суспільно-гуманітарного циклу вчитель англійської мови Вегеря О.М., вчитель російської мови Данієлян О.В. та вчитель української мови, літератури Лаврушко О.В. з учнями 6 класу провели квест-гру "Подорож в країну Мовознавства". Діти розділились на три команди і пересувались по станціям, виконувавши цікаві завдання. Всі учасники були нагороджені грамотами.
Засідання ЦК суспільно - гуманітарного циклу (січень 2020)
Педагогічне спілкування членів ЦК вчителів суспільно - гуманітарного циклу з теми " Формування в учнів мотивації на уроках суспільно - гуманітарних дисциплін з використанням інноваційних технологій навчання в умовах сучасної освіти" було спрямоване на обмін досвідом впровадження сучасних педагогічних технологій проведення уроку, які захопили б, принесли радість і задоволення. Презентувався дидактичний матеріал з розвитку усного мовлення на уроках англійської мови (опорні малюнки, кроссенси, картки) ( ВЕГЕРЯ О.М.). Також були проаналізовані результати участі школярів у ІІ етапі учнівських олімпіад, творчих конкурсів з предметів суспільно- гуманітарних дисциплін та підсумки успішності учнів за І семестр, визначені шляхи підвищення якості знань.
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 04-15.11.2019 р )
У рамках Декади предметів суспільно-гуманітарного циклу у школі було проведено багато цікавих позакласних виховних заходів, мета яких- закріплення, збагачення та поглиблення знань учнів з предметів, розширення світогляду, розвиток творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків, ерудиції.
Свої ґрунтовні знання, креативність, вміння працювати в команді показали школярі під час виконання завдань інтелектуально-пізнавальних квестів «Любіть Україну»(9 кл.), «Ерудит»(8 кл.), позакласного заходу «Загляда балада у віконце»(7 кл.), мовознавчої інтелект- вікторини «Мова-коштовний скарб народу»(9 кл.), гри «English is fan», веселих перерв « I know English»(учні 5-9 кл.). Творча група учнів 6 класу виготовила лепбук «Слово до слова-зложиться мова».
Протягом Декади презентувалася книжкова виставка «Там, де живе рідна мова, живе український народ» та проведений конкурс декламаторів «Одна вона у нас така-уся співуча і дзвінка», підготовлена бібліотекарем школи Лаврушко О.В.
Засідання ЦК суспільно - гуманітарного циклу (жовтень 2019)
Засідання членів ЦК вчителів суспільно- гуманітарного циклу з теми"діяльнісний підхід як парадигма сучасної шкільної освіти' проводилось за круглим столом. Вчителі підготували виступи, обмінялися думками з даної теми, практично розробили інтелектуально-пізнавальний квест, проаналізували результати участі школярів у 1 турі учнівських олімпіад з предметів суспільно-гуманітарного циклу і розпочали підготовку до проведення декади
Засідання ЦК суспільно - гуманітарного циклу (квітень 2019)
Члени ЦК історико-гуманітарних дисциплин зібралися на чергове засідання. Зуєнко О.І., вчитель укр.мови та літератури ,поділилася досвідом із власної роботи щодо виховання духовності учнів на уроках словесності. Сапунова О.Й., вчитель укр.мови та літератури, продемонструвала навчальний матеріал з урахуванням орієнтації в життєвих ситуаціях як на уроках укр.мови, так і літератури, на яких широко використовуються інтерактивні форми роботи, інформаційно - комп'ютерні технологіі. Птиця Т.М., психолог, розповіла,як використовує у своїй роботі лайфхак. Лайфхак - це прості поради, які здатні полегшити наше життя.
Засідання ЦК суспільно - гуманітарного циклу (грудень 2018)
Вегеря О.М. , учитель англійської мови , в своєму виступу зупинилася на змінах , що відбуваються в сучасних міжнародних відносинах , засобах комунікації , які вимагають підвищення комунікативної компетентності школярів , вдосконалення їхньої філологічної підготовки.
Також вчителі підвели підсумки міських олімпіад та якості знань учнів за І семестр і намітили шляхи підвищення подалання прогалин у знаннях.
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 5-19.11.2018 р )
Учні 7-Б класу захищають проекти на тему "Калина в житті українців"
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 5-19.11.2018 р )
Мовознавча інтелект-вікторина «Мова-душа народу»
Мова-це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб. Мовознавча інтелект-вікторинадля учнів 8 класу, проведена в рамках Декади суспільно-гуманітар-ного циклу, була спрямована на повторення й закріплен-ня знань із лексикології, морфології, фразеології, усної народної творчості, збагачення словникового запасу учнів, розширення знань про красу і багатство української мови, виховання в учнів почуття національ-ної гідності.За підсумками журі перемогу одержали обидві команди-учасниці- «Мовознавці» й «Словограй». Команди-переможниці одержали звання «Лицарі української мови».
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 5-19.11.2018 р )
Цікавим заходом у рамках Декади предметів суспільно- гуманітарного циклу стала для учнів 5-9 класів літературна гра "Чарівний світ зарубіжної літератури", підготовлена вчителем зарубіжної літератури Олішевською О.В. Учні з задоволенням долучилися до скарбниці зарубіжної літератури, виявили знання творів, згадали видатних героїв, проявили творчі уміння у представленні реклами улюблених творів.
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 5-19.11.2018 р )
14 листопада в рамках декади суспільно-гуманітарного циклу вчителем російської мови Данієлян О.В. була проведена лінгвістична гра "Цікава граматика" з учнями 5 класу. Школярі відповідали на запитання, пов'язані не тільки з граматикою російської мови, а й гумористичні, на логічне мислення. Найрозумнішим став Кононенко Андрій. А ось виявити учня, який посів ІІ місце, було складно, тому що Іонов В., Цубера Г., Жарков Д. та Служалий К. набрали однакову кількість балів. Всі учні були активними і дізналися багато цікавого.
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 5-19.11.2018 р )
Цікаві перерви з англійською мовою (вчитель Вегеря О.М.).
Учні протягом тижня грали в тематичні ігри, розв'язували кросворди, складали пазли.
Декада суспільно-гуманітарного циклу ( 5-19.11.2018 р )
07.11.2018 у 8 класі відбувся відкритий урок з англійської мови на тему "Шкільні навчальні предмети". Метою уроку було вдосконалення навичок комунікативного спілкування та взаємодії .
25 жовтня 2018
Під час осінніх канікул відбулося засідання ЦК вчителів суспільно-гуманітарного циклу , на якому вчителі обговорювали плани роботи з обдарованими учнями , моніторинг якості знань. Також вчитель зарубіжної літератури Олішевська О.В. поділилась досвідом роботи з теми "Методичні родзинки на уроках зарубіжної літератури". Кроссенс-це сучасний методичний прийом візуалізації навчального матеріалу , який допомагає відкрити нестандартне , креативне , образне мислення учнів.