top of page

​ДЛЯ БАТЬКІВ

1. ДЕПАРТАМЕНТ  КІБЕРПОЛІЦІЇ  НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ. Рекомендації батькам. 

 2. ДЕПАРТАМЕНТ  КІБЕРПОЛІЦІЇ  НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ. Інтернет - друг чи ворог? Рекомендацїї дітям.

unnamed.png

Методи сімейного виховання

/рекомендації батькам/

IMG-19f6761594bc1eb5a3d1edc0c3f6fe23-V.j
завантаження.jpg

Поради батькам до початку навчального року від МОЗ

Міністерство охорони здоров’я проводить інформаційну кампанію «До школи» та повідомляє, як підготуватись до 1 вересня учням, батькам і освітянам, щоб наступний навчальний рік був виключно здоровим і корисним.

Отже, основні пункти, які обов’язково треба врахувати ще до початку навчального року.

завантаження.jpg

Норми відповідальності батьків за  виховання дітей.

  • Набрали чинності нові норми щодо відповідальності батьків за виховання дітей — підвищено розміри штрафів і додано нові правопорушення, за які настає адміністративна відповідальність.

  •  Відповідальність батьків за неналежне виховання дітей визначає стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  •  28.08.2018 ця стаття, що має назву «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей», викладена у новій редакції. Від 850 до 5100 грн штрафу можуть накласти на батьків, чиї неповнолітні діти вчинять адміністративні чи кримінальні правопорушення відповідно до нової редакції.

Контактна інформація ССД 001.jpg

За що штрафуватимуть батьків?

      З 28 серпня 2018 року набула чинності нова редакція статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою значно посилено відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють,за ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Замість 4 пунктів, які були раніше, тепер дана стаття містить 7 пунктів.

     В першу чергу слід зазначити, що тепер немає такого виду покарання як «попередження». Натомість, введено нові, досить значні грошові штрафи  для батьків та осіб, які їх замінюють.

     Якщо перший раз батьки притягуються до відповідальності за даною статтею, то таке правопорушення потягне на штраф від 850 до 1700 гривень.

     Якщо і це не допоможе, і недогляд за дітьми буде  зафіксовано повторно протягом року, то в подальшому штраф для горе-батьків буде уже від 1700 до 5100 гривень, що є доволі значними сумами, які доведеться віддати із сімейного бюджету, або в разі несплати які будуть вирахувані з будь-яких доходів правопорушника працівниками Державної виконавчої служби.

      Аналогічне покарання передбачено і для тих батьків, чиї діти віком від 14 до 16 років скоюють правопорушення.А за вчинення дітьми діянь, що містять ознаки злочинів, батьків тепер будуть штрафувати на суму від 1700 до 5100 гривень.

      - Також одним із суттєвих нововведень статті 184 КУпАП є передбачена відповідальність за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини. 

        Того з батьків, хто перешкоджає іншому спілкуватися, бачитися з дитиною чекає штраф від 1700 до 2550 гривень.

        За правопорушення вчинене матір’ю чи батьком повторно –штраф від 2550 до 5100 гривень.

        Діти мають бути під постійним батьківським доглядом, адже в разі ухилення батьків від виховання дітей, скоєння дитиною злочину чи правопорушення батьки будуть сплачувати доволі значні суми штрафів. 

        А якщо і це не допоможе – то наступним кроком може стати відібрання дітей від таких батьків, або навіть позбавлення батьків батьківських прав.

                                                                                         Ми живемо не для того, щоб їсти                                                                                                                                     але  ми їмо для того, щоб жити.

                                                                                                                                                Сократ

Здорове харчування школярів

Повноцінне здорове харчування школярів сприяє нормальному функціонуванню та розвитку дитячого організму. Харчування школярів має поєднувати в собі якісні безпечні продукти та повністю задовольняти потреби організму в поживних речовинах.

Здорове харчування школярів

Повноцінне здорове харчування школярів сприяє нормальному функціонуванню та розвитку дитячого організму. Харчування школярів має поєднувати в собі якісні безпечні продукти та повністю задовольняти потреби організму в поживних речовинах.
Харчування школярів відіграє серйозну роль в питанні повноцінного розвитку і зростання. Воно не тільки сприяє загальному зміцненню організму, але також може впливати на їхню працездатність і успішність.

Тому пропонуємо Вам меню для харчування школярів на кожен день.

Сніданок школярів

Діти часто не хочуть снідати. Для того, щоб у дитини розігрався апетит з ранку, найкраще не починати кормити школяра, доки він повністю не прокинеться. Повне прокидання може тривати від 30 до 40 хв., тому вставати до школи потрібно значно раніше. Корисною є ранкова зарядка, яку потрібно робити перед сніданком.
Сніданок має бути повноцінним і давати енергію на 3-4 години інтенсивного шкільного життя.
На сніданок давайте гарячі страви. Корисними будуть яйця, як смажені – омлети та яєчні, так і варені. Тушковане, відварене м’ясо або парові котлети. Також можна давати каші, такі як вівсяна, рисова чи гречана.

 

Другий сніданок

Зазвичай дітей годують у школі, але варто придивися до якості продуктів чи здорова та корисна їжа. Якщо їжа з їдальні у Вас викликає сумніви, краще дитині давати власноруч приготований ланч.
Із собою школяреві давайте фрукти, які містять вітаміни, мікро- і макроелементи та інші корисні речовини. 
Корисним буде печиво. Зверніть увагу на таке, яке не приноситиме шкоди. Читайте уважно упаковку із вмістом продукту. Печиво має забезпечити вашу дитину корисними вуглеводами.
Бутерброд із сиром, який буде джерелом кальцію.
Відварене м’ясо чи риба, які містять білок, що допомагає організму рости. Обов’язково давайте дитині звичайну негазовану воду. Дитина, так само як і дорослі потребує достатньої кількості води в організмі. Як обчислити норму споживання в день? Дуже просто: 30 мл Х 1 кг маси тіла.

Обід школярів

Обід має включати перше, друге і десерт.
Першу страву потрібно давати невеликою порцією, бо дитина ще має впоратися і з другою стравою. Це може бути м’ясний, рибний чи овочевий суп, борщ, солянка чи інша рідка гаряча їжа.

На друге подавайте будь-який гарнір: картопля, макаронні вироби з добавкою відварених або тушкованих м’яса, риби чи овочів.
Десерт може містити свіжий сік, узвар або кисіль.

 

Підвечірок школярів

Прийом їжі між обідом і вечерею не має бути громістким, але калорійним та тим, щоб додати сил дитині зробити уроки.
Можна погодувати йогуртом з печивом, булочкою з молоком чи чаєм з бутербродом з ковбасою та сиром.

Вечеря школярів

Має бути легкою, щоб дитина могла швидко та легко заснути, а перетравлювання їжі не заважало.
Вечеря має бути за 2 години до сну.
Можна дати тушковану рибу чи овочі, яєчню чи омлет, сирну запіканку, різні каші з молоком.
Якщо Ваша дитина вередує і не хоче вживати корисну їжу, то у ігровій формі спробуйте пояснити користь від продуктів та їх вплив на організм. 

Поставте на кухні на видному місці красиві, різнобарвні фрукти, щоб дитині самій хотілося їх взяти та їсти.
Овочі не менш важлива частина здорового харчування. Поставте у холодильнику тарілку зі свіжими чи вареними овочами на рівні очей дитини. 


Зробіть куток здорового харчування, де школяр матиме доступ до сухофруктів, горіхів та насіння. Ці продукти підвищують активність мозку.

bottom of page