НОВИНИ ТА ПОДІЇ
2023-2024 н.р.
Травень 2024
31 травня зі здобувачами освіти 6 класу був проведений урок – квест «Прощавай, наш 6 клас!» Для того щоб отримати перепустку у літні канікули, діти виконали завдання квесту і зібрали монетки «НУШ – коїни», пройшовши маршрут «Мозковий штурм», «Мовний причал», «Зірковий портал», «Географічний стоп», «Форт захисту», висловили глибоку подяку нашим захисникам – тим, хто стоїть на варті нашої безпеки і мирного життя.
Урок-гра "Мерщій з-за парт!" підготувала учнів 7-Б кладу до літніх канікул. Діти з гарним настроєм виконали "прибирання" класу, повторили правила безпечної поведінки на літніїх канікулах, створили проєкт "Безпечні літні канікули 2024" на Padlet дошці.
Коли канікули на порозі, важливо пам'ятати, що безпека є нашим найкращим другом. Під час виховної години «Безпечні літні канікули. Знання та обережність - ключі до безпеки!» здобувачі освіти 6 класу згадали безпечні правила, які роблять відпочинок незабутнім та безхмарним, повторили правила поведінки під час дії воєнного стану, правила поводження під час обстрілу, правила здорового способу життя, правила дорожнього руху, відповіли на запитання вікторини «Яким чином можна зберегти безпеку під час канікул» та гри "Правда чи брехня".
Щорічно 23 травня українці відзначають День Героїв України, вшановуючи пам'ять всіх героїв, які відстоювали суверенітет і незалежність своєї держави і просто зараз ведуть боротьбу проти російських загарбників за нашу свободу. Зі здобувачами освіти 6 класу була проведена виховна година «День Героїв», під час якої діти познайомилися з історією свята, пригадали героїв України минулих часів, відповідали на запитання вікторини та дешифрувальника «Які вони Українські Герої?», вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання.
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху зі здобувачами освіти 6 класу проведено тематичний урок «Безпека дорожнього руху – це життя!», під час якого діти подорожували станціями: «Правила дорожнього руху», «Вулиця розумників», «Дешифрувальник», «Розкодуй слово», «Скажи одним словом», «Знайдіть порушників», «Дорожні знаки», відповідали на запитання вікторини «Попереджувальні дорожні знаки» та гри «Правильно – неправильно».
В рамках Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху серед здобувачів освіти 9 класу була проведена вікторина " Вмикай увагу! Ти на дорозі!" . Діти поширіли свої знання та вкотре пересвідчилися про важливість дотримання правил безпечної поведінки на дорогах.
З метою профілактики дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення ними
необхідності вироблення навиків дотримання правил поведінки на дорозі, в рамках Тижня безпеки дорожнього руху з учнями 1 класу проведена виховна година “ Правила дорожнього руху вивчай-життя зберігай!”. Під час заходу повторили правила для пішоходів, значення дорожніх знаків, правила їзди на велосипеді, безпеку перебування на вулицях.
Щороку в третій четвер травня – День вишиванки – свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, справжньої національної святині, що символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять. З нагоди свята зі здобувачами освіти 6 класу була проведена виховна година – українознавча мандрівка «Українські вишиванки – наче райдуги світанки». Під час заняття діти пригадали історію появи Дня вишиванки, поглибили знання про традиції святкування, відгадали слова – асоціації зі словом вишиванка, дізналися цікаві факти про вишиванки, познайомилися з видами орнаментів, їх кольорами та визначили області України за орнаментами, влучно відповіли на запитання вікторини «Оберіг нації».
8 травня в Україні та світі вшановують пам'ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни. З метою виховання почуття патріотизму, поваги до старшого покоління, вшанування подвигу українського народу для здобувачів освіти 9 класу було проведено виховну годину, під час якої пригадали історію свята, події Другої світової війни в Україні. Особливо важливим День пам'яті та примирення є сьогодні, коли росіяни вже щодня атакують українські міста. Тримаймося разом,допомагаємо один одному та ЗСУ, щоб на календарі з'явилася дата нашої Перемоги!
Виховна година у 7-Б класі, присвячена Дню пам'яті та примирення, стала нагадуванням про значущість миру у всьому світі та в Україні. Учні познайомилися з історією світових конфліктів, включаючи наслідки війни в Україні. Обговорення війни в Україні спонукало учнів до роздумів про важливість миру. Завершуючи годину спілкування, діти зробили висновок про необхідність єднання людей всього світу на шляху до миру, солідарності та взаєморозуміння.
8 травня - День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. З метою поглиблення знань про героїчне минуле нашого народу, усвідомлення величі подвигу українців у Другій світовій війні, виховання шани і поваги до тих, хто ціною власного життя переміг фашизм і здобуває перемогу в наші дні, зі здобувачами освіти 6 класу був проведений урок звитяги «Ваш світлий подвиг незабутній». Діти переглянули інформаційне освітнє відео про події Другої світової війни, відповіли на запитання вікторини, виготовили символи Дня пам’яті та примирення - квітки маку, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.
З метою виховання мужності, почуття патріотизму, любові до Батьківщини у 1 класі пройшла виховна година «Подвиг – безсмертний, пам’ять – нетлінна» (до Дня пам’яті та примирення ). Під час перегляду відеопрезентації учні ознайомилися з інформацією про Другу світову війну та її наслідки для нашої країни, вшанували пам’ять загиблих. Виготовили квітку червоного маку як символ пам’яті про незабутніх героїв. День пам'яті та примирення – це застереження, що не варто розв'язувати міжнародні проблеми збройним шляхом, агресією. Це не лише спогади про історичні події, а й щорічне нагадування про те, яку ціну має свобода та як вона життєво необхідна!
Виховний захід у 7-Б класі на тему безпечної подорожі в Інтернеті став захоплюючим і пізнавальним досвідом для учнів. Діти повторили безпечне користування Інтернетом, ризики та переваги онлайн-середовища. Далі учні прийняли участь у грі "Вижити в Інтернеті: місія нездійснена", де виконувати завдання, пов'язані з цифровою безпекою, спрямованими на перевірку їх розуміння та навичок використання Інтернету.Такий захід сприятиме розвитку цифрової грамотності та свідомого користування Інтернетом серед учнів.
4 травня - Міжнародний день протидії булінгу. Зі здобувачами освіти 6 класу була проведена виховна година «Булінг. Як з ним боротися». Під час заняття діти з’ясовували, чому починається булінг, які є типи та форми булінгу, виконували інтерактивні вправи та ситуативні завдання на перевірку розуміння поняття булінгу «Так – ні», «Я зможу допомогти», опрацювали пам’ятки «Як впоратися самостійно, коли тебе цькують» та «5 способів протидії особі, що розпочала булінг».
Квітень 2024
26 квітня 2024 року 38-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Під час години спілкування «Чорнобиль не має минулого!» здобувачі освіти 6 класу пригадали історію аварії на ЧАЕС, переглянули анімаційний ролик «Як працює АЕС», подорожували з «Книгою – мандрівкою. Україна. Чорнобиль», відповідали на запитання вікторини «Що я знаю про Чорнобильську катастрофу?».
З метою активізації, повторення знань про надзвичайні ситуації, їх класифікацію та причини виникнення, формування поняття про цивільний захист, у 6 класі була проведена година безпеки «Надзвичайні ситуації воєнного характеру. Як уберегтися від мін та снарядів». Здобувачі освіти повторили головні правила мінної безпеки, виконали інтерактивну вправу «Небезпечні предмети», розгадали зашифровані слова, які стосуються цивільного захисту та надзвичайних ситуацій, проаналізували ситуативні завдання «Що робити, якщо…» та «Чи можна…», відповіли на запитання вікторини «Як уберегтися від мін та снарядів», переглянули поради від чотирилапого рятувальника України – пса Патрона.
Метою виховної години у 7-Б класі, присвяченої проблемі "Вибухонебезпечні предмети та заходи безпеки під час поводження з ними" є підвищення свідомості учнів щодо небезпеки вибухонебезпечних матеріалів та навчання їх ефективним заходам безпеки. Під час години спілкування учні отримали інформацію щодо видів вибухонебезпечних предметів, їхньої небезпеки та можливих наслідків недбалого поводження з ними. Дізналися про види надзвичайних ситуацій, дії і захист людей, правила безпечного поводження з піротехнікою, вибуховими речовинами та іншими потенційно небезпечними предметами.
26 квітня у 1 класі пройшов “Урок пам’яті Чорнобиля”. Однієї квітневої ночі 1986 року біля мальовничого міста Прип’ять сталося справжнє лихо – вибухнув атомний реактор і у повітря потрапили небезпечні для всього живого речовини. Ліквідатори, ризикуючи своїм життям, погасили пожежу, щоб уповільнити розповсюдження радіації. Постраждало дуже багато людей. Більше 30 років минуло з того часу, але досі Чорнобильська зона залишається забрудненою. Те, що сталося під Києвом, мало наслідки у багатьох країнах. Нам є, про що пам’ятати, аби ніколи цього не повторити.
Під час виховної години "Варто знати!" здобувачі освіти 9 класу підвищили рівень обізнаності в тих питаннях, які допоможуть їм убезпечити себе та близьких під час надзвичайної ситуації, зокрема війни, збережуть життя та здоров'я. Життя – це те, що трапляється з нами саме тоді, коли в нас зовсім інші плани. Наші плани можуть бути різними, і ми маємо бути готовими до непередбачуваних обставин.
З 24 по 30 квітня проходить Всесвітній тиждень імунізації. Для учнів 5 – 7 класів Гірницької гімназії №18 був проведений виховний захід, мета якого була:
• розповісти учням про правила здорового способу життя;
• прищепити навички піклування про своє здоров᾽я;
• навчити їх не шкодити здоров᾽ю оточуючих людей;
• допомогти усвідомити, що здоров᾽я – основна цінність людини;
• звернути увагу на важливість профілактики захворювань;
• сформувати поведінку, що сприяє здоровому способу життя.
Всесвітній День охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Під час проведення виховної години «Охорона праці: що потрібно знати» здобувачі освіти 6 класу поглибили знання щодо поняття «охорона праці», з’ясували, коли та чому потрібно охороняти працю, дізналися, які нормативно-правові документи спрямовані на захист життя, здоров’я та працездатності людини, розповіли про професії своїх батьків та ризики для здоров’я, які можуть виникати на їхньому робочому місці, обговорили, яким повинно бути безпечне робоче місце вдома, відповіли на запитання інтелект – гри «Кращий знавець охорони праці» .
До Всесвітнього дня Землі та Всеукраїнського дня довкілля з метою привернення уваги здобувачів освіти до нашого спільного дому - планети Земля, нагадування людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного в 6 класі був проведений екологічний альманах - вікторина «Природні чудеса України». Виконуючи завдання вікторини, діти розглядали світлини з проблемою планети та пропонували її вирішення, дізнавалися про історію свята, розв’язували інтерактивні вправи.
З нагоди Дня працівників пожежної охорони України в 6 класі була проведена тематична година «Невтомні захисники», мета якої - підвищення обізнаності здобувачів освіти про важливість пожежної безпеки та роботи пожежних, нагадування про необхідність дотримання правил пожежної безпеки та вчасної реакції у разі виникнення пожежної загрози. За допомогою презентаційного матеріалу шестикласники дізналися цікаві факти про пожежників, про працю вогнеборців, які рятують незліченну кількість людських життів та матеріальних цінностей від знищення російськими окупантами, назвали найпоширеніші причини пожеж в побутових умовах, виконали завдання гри «Зберемо інвентар пожежників», вікторини «Пожежна безпека», Хвилиною мовчання вшанували пам’ять пожежників, які віддали своє життя заради спасіння інших людей.
17 квітня - День пожежної охорони. Здобувачі освіти 3 класу нашої школи приєднуються до привітань наших героїв цієї служби порятунку.
12 квітня, у Всесвітній день авіації і космонавтики, у 1 класі пройшла виховна година «Мандрівка у космос». Учні здійснили захоплюючу подорож Всесвітом разом з пандою Макариком. Дізналися багато цікавого: про виникнення свята, перших людей, які побували у космосі, про поняття «Всесвіт», науку астрономію, нашу планету Землю та її супутника, про Сонце, зірки та сузір’я. Прослухали цікаву казку про зірочку Сіріус. Разом з кумедними інопланетянами виконали космічну руханку. Конструювали ракету з паличок (Космічна майстерня). Знаходили відмінності на малюнках. Незвіданий космос завжди буде захоплювати людей своїми таємницями.
До Міжнародного дня спорту, свята, яке акцентує увагу на здоровому способі життя, дружбі та солідарності в 6 класі була проведена спортивна виховна година «Спорт – культура, що об'єднує людей у всьому світі». Здобувачі освіти познайомилися з історією створення свята, поглибили знання про виникнення та розвиток спорту, склали ланцюжок асоціацій «Спорт», визначили види спорту за запропонованими малюнками, пригадали відомих українських спортсменів (спортивна вікторина «Хто це?), переглянули відеосюжет «Герої спорту! Спортивні досягнення України за всю історію спорту».
4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки. Нова реальність, в якій здобувачі освіти тепер живуть, вимагає від них нових знань. Вони мають вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Учні 9 класу повторили алгоритм дій у випадку виявлення небезпечних знахідок, а також головне правило- НЕ чіпати!
4 квітня у світі відзначають Міжнародний день освіти з питань мінної небезпеки. Учні 3 класу на хвилинках спілкування продовжили знайомство з поняттям "МІНА"; з видами мін, яку небезпеку несуть МІНИ, дії при виявленні мін, дії при виявленні вибухонебезпечних предметів. Подивились із цікавістю відео-ролики за темою та зробили для себе висновки.
4 квітня учні 1 класу пригадали важливу подію - Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки. Під час перегляду відеоролика разом з песиком Патроном повторили правила поводження на замінованих територіях. Вибухонебезпечні пристрої – не іграшка для дітей. Не варто ходити туди, де можуть бути міни ( зруйновані будівлі, місця, де були бойові дії).
4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. З метою підвищення обізнаності про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей у 6 класі була проведена година безпеки «Мінна безпека. Правила поводження з вибухонебезпечними предметами». Меседж заняття – «Не чіпай – це небезпечно». Здобувачі освіти повторили правила мінної безпеки, виконуючи цікаві та корисні ситуативні завдання, переглянули мультфільм «Не торкайся», розгадали шифрограми, за допомогою вікторини та тестів перевірили свої знання з мінної безпеки та запам’ятали головні правила: «Не чіпай. Не підходь. Повідом!»
Учні 7-Б кл відзначили Міжнародний день Інтернету, який святкують щорічно 4 квітня. Цей день був обраний для проведення заходу, оскільки Інтернет є невід'ємною частиною їхнього життя, він сприяє отриманню знань, спілкуванню та розвитку. Учні розповіли про різноманітні можливості, які відкриваються завдяки Інтернету, такі як навчання онлайн, спілкування з друзями та доступ до величезної кількості інформації. Учні отримали заряд позитивного настрою та натхнення від святкування Міжнародного дня Інтернету разом. Цей захід нагадав усім про важливість та користь Інтернету в їхньому повсякденному житті.
Березень 2024
Вибір майбутньої професії - важливий крок для молоді. Людині, що обирає свій професійний життєвий шлях, потрібно розібратися у величезній різноманітності сучасних професій, реально оцінити свої можливості, здібності, інтереси. Саме на це була спрямована профорієнтаційна робота серед здобувачів освіти 9 класу. Учні розбирали формулу успішного професійного вибору «Хочу – Можу – Треба» . Майбутні випускники дискутували на тему «Мої життєві принципи». Відбулася онлайн-зустріч з представниками ВСП «Дружківський житлово-комунальний фаховий коледж Донбаської національної академії будівництва і архітектури», які ознайомили з переліком спеціальностей, особливостями навчання в коледжі, підготовкою до вступу. Рекламні відеоролики, проспекти майбутнім абітурієнтам запропонували Селидівський професійний ліцей, Костянтинівський індустріальний фаховий коледж, Великоанадольський лісотехнічний фаховий коледж. А також відбулалася онлайн-зустріч з майбутнім класним керівником 10 класу Гірницького ЗЗСО № 17 та майбутніми десятикласниками, які розповіли про перспективи подальшого навчання. Профорієнтаційну роботу буде продовжено і, сподіваюся, що заходи допоможуть визначитися майбутнім випускникам і зробити правильний вибір.
28 березня 2024 року відбулося засідання шкільної циклової комісії вчителів суспільно – гуманітарних дисциплін (згідно з планом роботи), під час проведення якого акцентувалася увага на професійному розвитку учителя в умовах НУШ. Вчителька української мови та літератури Сапунова О. Й. поділилася досвідом роботи з теми: «Формування успішної особистості засобами інноваційних технологій на уроках української мови та літератури», презентуючи показовий урок української літератури «М. Вороний «Євшан – зілля. Патріотичні почуття в поемі», проведений у 6 класі.
Лаврушко О. В., вчителька української мови та літератури, зарубіжної літератури, наголосила на тому, що однією з головних умов успішного навчально виховного процесу є мотивація, і презентувала приклади використання мотиваційних моментів на уроках зарубіжної літератури через нестандартні форми роботи.
21 – 22 березня 2024 року в м. Кропивницький в онлайн – форматі відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів закладів освіти «Край, в якому я живу». У цьому році за напрямом «Історичні музеї» Донеччину представляла учениця 7 класу Гірницької гімназії № 18 Курахівської міської ради Шатковська Дарія (керівник Сапунова Олена Йосипівна, вчителька української мови та літератури Гірницької гімназії № 18 Курахівської міської ради) з екскурсією «Побут, традиції та звичаї українців».
Вітаємо Дарію з почесним ІІІ місцем у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу.
Підсумки участі здобувачів освіти Гірницької гімназії №18 Курахівської міської ради в обласному фестивалі «Шевченко в колі сучасної молоді», присвяченому 210 річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка. Вітаємо переможців!
До Дня Національної Гвардії України (26 березня), з метою поглиблення знань про історію та традиції цієї важливої дати, зі здобувачами освіти 6 класу була проведена патріотична година «Військо, сильне духом». Під час виховного заходу шестикласники дізнавалися про особливих людей, які є нашими захисниками, помічниками у складних ситуаціях – військових Національної Гвардії України, про створення цієї військової структури та важливі функції, яка вона виконує для безпеки країни, виконали цікаві та пізнавальні завдання, випробування гри «Захисти свою країну».
За підсумками проведення обласного фестивалю «Тарас Шевченко: погляд крізь століття», присвяченого 210-річчю від дня народження Тараса Шевченка в номінації «Обкладинка до твору Тараса Шевченка» учень 6 класу Пєнєчко Матвій нагороджений дипломами переможця І ступеня (за кожну роботу окремо). Вітаємо!!!
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Під час проведення тематичної виховної години «Добровольці – воїни світла» здобувачі освіти 6 класу поглиблювали знання про історію утворення пам’ятної дати, визначали арсенал суперсили наших добровольців, створили портрет українського добровольця, розгадували ребуси та анаграми, складали прислів’я про причини формування першого добробата, редагували та пояснювали вислови, які характеризують українських добровольців, відповідали на запитання вікторини «Воїни світла».
До 210 - річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка у 3 класі була проведена виховна година "Уклін тобі, Кобзарю". На цьому заході учні ознайомилися з цікавими фактами з життя Великого Кобзаря. Показали свої знання у виконанні завдань вікторини "Що ми знаємо про Шевченка?"
З метою популяризації творчої спадщини Т.Г. Шевченка, актуалізації пам’яті про Кобзаря та його ролі у закладанні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства, національно-патріотичне виховання здобувачів освіти з 04 січня до 09 березня 2024 року проводився VI Всеукраїнський конкурсу есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко». За підсумками конкурсу здобувачі нашої гімназії одержали дипломи за перемогу в VI Всеукраїнському конкурсі есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко». Вітаємо Корнєєва Даніїла (7- А клас) – диплом ІІ ступеня та Канджарія Даміра (5 клас) – диплом ІІІ ступеня.
До 210 річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка 8 березня на уроках української літератури для здобувачів освіти 5 – 7 класів була проведена вікторина "Що я знаю про Шевченка?", під час якої учні /учениці пригадали відомості про життєвий і творчий щлях Великого Кобзаря та поглибили свої знання новими фактами з життєпису Поета.
210 років тому, а саме 9 березня 1814 року, народився феномен України- Тарас Шевченко. Він прожив усього 47 років, із них 34 у неволі, а встиг зробити більше, ніж можна за 2 життя. Здобувачі освіти 9 класу дізналися про цікаві факти з життя великого митця, згадували рядки віршів, які дуже актуальні в наші дні.
…Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
До 210-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка у 1 класі пройшла виховна година «Т.Г. Шевченко – відомий український поет і художник». Під час заходу учні ознайомилися із деякими фактами з життя і творчості поета, переглянули мультфільм, слухали вірші та пісні на слова Шевченка. «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись» (Олесь Гончар).
9 березня 2024 року в Україні відзначатимуть 210-ту річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861 рр.) – видатного українського поета, прозаїка, художника, політичного і громадського діяча, пророка. З метою вшанування пам’яті, виховання любові та пошани до творчої спадщини поета, до рідної України, сприяння формуванню патріотизму, розвитку творчих здібностей зі здобувачами освіти шостого класу була проведена гра – вікторина «Шевченко від А до Я». Виконуючи завдання – головоломки, знайомлячись з цікавими фактами з життя і творчості Великого Кобзаря, діти поглиблювали знання про світоча української літератури, накопичували бали за кожну правильну відповідь на запитання вікторини, щоб у кінці гри дізнатися, наскільки добре вони знають життєпис Тараса Шевченка.
Метою години спілкування "Українські жінки на війні" у 7-Б класі було ознайомлення учнів із непересічним внеском українських жінок у боротьбу за незалежність та свободу. Під час години спілкування учні передивилися відеоматеріали та послухали розповіді про життєві історії сучасних жінок-героїнь, які борються на фронті, таких як Юлія Паєвська (“Тайра”). Захід допоміг учням розуміти героїзм та силу жінок в українській історії, а також сприяв вихованню патріотизму та поваги до власної країни.
Лютий 2024
З метою зняття рівня тривожності, відчуття спокою, розвитку творчого процесу арт-терапевтичними методами, створення умов через творчість для релаксації та формування довірливих стосунків у колективі зі здобувачами освіти 6 класу психологом гімназії Птицею Т. М. було проведено заняття «Талісман». Діти навели приклади художніх творів, у яких зустрічали талісмани та амулети як обереги, назвали народні символи українців, згадали козацькі перекази та легенди, з’ясували значення талісману як захисника, носія позитивної енергії для людини. Під час творчої роботи шестикласники виготовляли власні талісмани.
Переваги та виклики цифрової освіти, роль цифрового навчання в сучасному світі обговорили учні 7-Б класу під час години спілкування присвяченій Дню Цифрового Навчання.
З метою виховання любові до рідної мови, прагнення її розвивати, збагачувати і оберігати, у 1 класі пройшла виховна година “День рідної мови”. Під час заходу учні відгадували слова за малюнками, ознайомилися з назвами державних мов країн світу і найуживанішими словами привітання, описували мову словами-ознаками, грали в словникові ігри, відгадували значення відомих фразеологізмів, перевірили знання героїв українських народних казок, прослухали чудову українську пісню.
У 1 класі пройшла інформаційна хвилинка “ Нескорена країна. Річниця вторгнення”, під час якої учні ознайомилися з інформацією про події, які відбулися від початку вторгнення росії на територію України, вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих.
20.02.24 року до Всесвітнього дня рідної мови у 4 класі було проведено вікторину "Стежками рідної мови"
До 10 - тих роковин початку російського збройного вторгнення до України, початку російсько – української війни та другої річниці війни, з метою розширення знань про повномасштабне вторгнення росії, формування почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, поваги до ЗСУ та всіх причетних до справи захисту нашої Батьківщини і вдячності їм, глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх пам’яті, виховання патріотичних почуттів, зі здобувачами освіти 6 класу була проведена тематична виховна година «Нація незламних». Шестикласники опрацювали презентаційний матеріал про повномасштабне вторгнення росії, склали асоціативний кущ любові до Батьківщини «Яка наша Україна?», визначили героїв нашого часу та їхній внесок у справу Перемоги, розв’язали анаграми «Міста – герої України», проаналізували слова та фрази, які змінила війна, пригадали пісні, які на часі у нашій країні, назвали всі свої бажання «після Перемоги я…».
21 лютого до Міжнародного дня рідної мови в 6 класі була проведена відкрита виховна година – мовознавчий експрес «Мова – душа і серце нації». Здобувачі освіти здійснили подорож глибинним океаном рідної мови, поповнивши свої знання про День материнської мови. Під час мовознавчої мандрівки діти залюбки додали перешкоди та випробування, які чекали їх на зупинках: «Анаграми», «Ребуси», «Вірю – не вірю», «Українські страви», «Пропагуємо рідне», «Музична», «Чи знаєш ти рідну мову?». Наприкінці заняття шестикласники зобразили найщиріші слова любові до рідної мови, працюючи зі штучним інтелектом та дошкою Padlet.
Здобувачі 9 класу долучилися до цікавої вікторини до Дня рідної мови, під час якої поглибили свої знання та дізналися багато цікавого. Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її.
Під час проведення виховної години "Наша сила - це наша правда" здобувачі освіти 9 класу прослідкували за перегібом подій війни, яку російська федерація розв'язала проти України, починаючи з лютого 2014 року. Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свій європейський вибір, національну ідентичність і цінності як частину європейських. Любов українців до своєї Батьківщини безмежна, вона вражає і надихає увесь світ. В. Зеленський : “Наша зброя – це наша правда, а наша правда в тому, що це наша земля, це нашакраїна, наші діти, і ми все це будемо захищати”. Ми переможемо!
Десять років Україна перебуває у вирі потрясінь, які почалися з подій Революції гідності, продовжились окупацією Криму, потім – частини Донбасу, і зрештою – повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Учні 7-Б кл активно взяли участь у обговоренні історії війни, вшанували пам'ять героїв. Здобувачі освіти поглибили своє розуміння важливості миру та єдності в сучасному світі.
21 лютого до відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися учні 7-Б класу. З цікавою та різноманітною інформацією ознайомилися учні, під час проведення вправи «Антисуржик». Здобувачі освіти твердо усвідомили, що мову треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.
20 лютого в День пам’яті Героїв Небесної Сотні з метою національно –патріотичного виховання у 1 класі пройшла інформаційна експрес-хвилинка “Герої нашого часу”, під час якої учні ознайомилися з історією свята і вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні.
День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя дали можливість Україні бути незалежною, демократичною, відкритою світові державою та самим творити своє майбутнє.
Під час проведення тематичної виховної години «Небесна сотня. Герої не вмирають» здобувачі освіти 6 класу поглибили знання про доленосні події в Україні (лютий 2014р.), про подвиг Героїв Небесної Сотні, переглянувши фрагменти документального фільму «Небесна Сотня», відвідавши віртуально Національний музей Революції Гідності та сайт «Небесна Сотня. Герої не вмирають», перегорнули сторінки спогадів про Героїв та присвяти у прозі і поезії, музиці і пісні, вшанувати героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України, хвилиною мовчання.
Під час години спілкування "Пам'ятаємо. Герої Небесної Сотні" учні 7-Б кл згадали, що вони знають про Революцію гідності та Героїв Небесної Сотні, ознайомилися з біографіями героїв, усвідомили важливість таких демократичних цінностей, як гідність, свобода, незалежність, цілісність. За них і досі продовжує свою боротьбу наша держава.
Під час години спілкування здобувачі освіти 9 класу пригадали події Революції Гідності , вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Герої не вмирають! Залишаємося гідними своїх Героїв!
З метою національно-патріотичного виховання у 1 класі пройшла інформаційна хвилинка “День Єднання”, під час якої учні ознайомилися з історією виникнення свята, його значенням для сучасних українців, поглибили знання про Україну.
У День святого Валентина зі здобувачами освіти 6 класу була проведена онлайн – вікторина «День святого Валентина: дружба та почуття». Діти поглибили знання про історію виникнення свята, традиції, символіку, залюбки відповіли на запитання вікторини та обмінялися символами – сердечками.
16 лютого – День єднання українців.Під час проведення інформаційної години “Сила народу в його єдності” здобувачі освіти 6 класу розширили поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави. Діти поглибили знання про історію створення свята, виконали інтерактивні вправи: “Склади слова”, “Склади прислів’я про єдність та взаємодопомогу”, “Що допоможе українському народу перемогти”, створили асоціативний кущ до слова “єдність”.
Учні 7-Б класу приєдналися до святкування Дня Єднання. В умовах війни свято набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє. Під час години спілкування здобувачі освіти згадали державні та народні святині та обереги, здійснили віртуальну мандрівку визначними містами України.
Година спілкування в 9 класі “Україна - це я. Україна - це ми”. Учні пригадали історію виникнення свята, переглянули відео матеріали, відповідали на питання “ Чому важливо зараз це свято як ніколи?”, спробували об’єднатися, поділившись сердечками.
6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій. Під час квесту "Безпечний інтернет" здобувачі освіти 9 класу систематизували знання з кібербезпеки, підвищили свій рівень знань щодо найбільш поширених інтернет-загроз сьогоденння.
З 01 листопада 2023 року до 01 лютого 2024 року проводився І (обласний) тур VІІІ Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти "Край, в якому я живу", за підсумками якого екскурсійна група нашого шкільного етнографічного музею "Берегиня" посіла І місце у І (обласному) турі. Щиро вітаємо переможців!
З метою правового виховання у 1 класі пройшла виховна година “Твої права і обов’язки”. Під час заходу учні ознайомилися із основними правами і обов’язками дітей, визначених Конвенцією про права дитини. Знаючи свої права, треба намагатися поважати права інших, вміти поставити себе на їхнє місце. Зробивши це, ми побачимо, як зміниться на краще світ і люди, які нас оточують.
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15 лютого) у 6 класі була проведена виховна година «Сторінками історії. Ми будемо довго пам’ятати». Під час проведення заходу здобувачі освіти переглянули відео та презентаційні матеріали щодо однієї з трагічних сторінок в історії нашого народу, ознайомилися з передумовами та подіями афганської війни, вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання.
З метою поглиблення знань про безпечний Інтернет 1 класі пройшла класна година «День безпечного Інтернету». Під час заходу учні ознайомилися з датою започаткування цієї міжнародної календарної події, з’ясували значення поняття «Інтернет». Під час перегляду презентації розмірковували над питаннями «Що зазвичай люди роблять в Інтернеті?», «Які загрози зустрічаються і як захистити себе в Інтернеті?». Під час вікторини виконували завдання, які готують до безпечного «життя» онлайн. Перегляд відеоролика ознайомив учнів з порадами безпечної поведінки дітей в Інтернеті. День безпечного Інтернету – це поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій.
Січень 2024
31.01.2024 До Всесвітнього дня безпеки в інтернеті з метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій у 6 класі була проведена інтелектуально – пізнавальна година «»Хто володіє інформацією, той володіє світом». Під час проведення заходу діти за допомогою матеріалів презентації повторили основні правила безпечної роботи в інтернеті, переглянули та проаналізували мультфільм про безпеку дітей онлайн «Хаппі та її суперсила», перевірили свою логіку та готовність до безпечної роботи в інтернеті, виконавши завдання вікторини, та дізналися, наскільки добре володіють інформацією про інтернет та комп’ютер, пройшовши онлайн – квест «Безпечний інтернет».
Фестиваль талановитої молоді "КАЛЕЙДОСКОП ТАЛАНТІВ" Талановиті учні нашої гімназії своїми виступами довели, що немає нічого неможливого! Дистанція - не вирок! Дякуємо всім учасникам за творчий підхід, активну участь та батькам за підтримку! Разом ми сила!
https://youtube.com/shorts/loPFXuvr-dQ?feature=share
https://youtube.com/shorts/OS8nZIfuiDg?feature=share
https://youtube.com/shorts/0aNf6H4ALfI?feature=share
З метою екологічного виховання у Всесвітній день екологічної освіти (26 січня) у 1 класі пройшла виховна година «Збережемо природу разом!». Під час заходу учні згадали відомості про живу і неживу природу та їх взаємозв’язок, ознайомились з поняттям «екологія», переглянули мультфільм про пригоди лісових друзів, пограли у гру «Можна – не можна», згадали правила поведінки у природі. Підсумком заходу було усвідомлення того, що природу Землі потрібно берегти.
27 січня в усьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Тематична виховна година «Гірка пам’ять Голокосту» в 6 класі була спрямована на поглиблення знань з історії держави, ознайомлення з фактами Голокосту як одного з прикладів жорстокого ставлення фашистів до людей під час Другої світової війни, виховання толерантності, збереження та вшанування пам’яті жертв Голокосту. Діти переглянули освітнє відео та презентаційний матеріал: «Голокост. Цього не можна забувати», підготували малюнки та виготовили метеликів - символи Голокосту.
29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Під час проведення історичного відеоекскурсу «Крути – наша слава, наша історія» шестикласники розширили знання про трагічну й важливу подію в історії нашої держави, ознайомилися з фактами та спогадами очевидців, вшанували пам'ять юнаків, які героїчно загинули в бою під Крутами 29 січня 1918 року.
Щороку 29 січня потяг історії повертає нас, сучасних українців і українок, до маленької залізничної станції Крути. У 1918 році цього дня тут відбувся бій, який став героїчною сторінкою історії нашого народу. Здобувачі освіти 9 класу на виховній годині "Крути- наша історія" за допомогою гри-реконструкції, спираючись на зв’язок минулого та сучасності, віртуально відтворили бій під Крутами в його історичному моменті, побачили нерозривний зв’язок українських героїв минулого із сучасними героями, які стоять на захисті Батьківщини проти того ж російського ворога сьогодні
День пам’яті Героїв Крут назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті, днем подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь, днем надії і любові до своєї вітчизни. Учні 7-Б класу здійснити онлайн подорож до Меморіального комплексу "Пам’яті героїв Крут", вшанували пам’ять полеглих героїв, трагічна загибель яких стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
З метою національно-патріотичного виховання у 1 класі пройшла виховна година “Україна – єдина!”, присвячена Дню Соборності України (22 січня). Під час проведення заходу учні ознайомилися з історією виникнення свята ( прослухали казку); з’ясували значення поняття “соборність”(об’єднання); грали у гру “Чи вмієш ти дружити?”; пригадали відомості про державні та народні символи України; прослухали Державний Гімн України; визначили, чим багата наша країна. Не забуваємо історії нашої країни і пам’ятаємо, що Україна – єдина країна!
23.01 у 4 класі пройшла виховна година "Соборність України сучасність та історія" Учні передивились відео та ознайомилися з історією виникнення свята, особливостями вшанування його. А узагальнили свої знання за допомогою тесту-гри!
Упродовж багатьох десятиліть Акт злуки залишався ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу. Після проголошення об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року питання єдності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилося під сумнів. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Здобувачі освіти 9 класу під час виховної години "Єдина духом Україна" пригадали історічні події 22 січня 1919 року, зробили акцент на їх значенні для українського народу. Підлітки відповідали на запитання від сучасників Акту Злуки, поглибили свої знання. Завершили тематичну годину закликом " Українці й українки, єднаймося! Бо ми того варті!".
Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Сьогодні цей день має особливе значення для нашої країни. Це нагадування кожному українцю про те, що сила нашої держави – у нашій єдності та соборності українських земель. Українці довели ворогу і всьому світові, що в єдності ми непереможні.
З метою поглиблення знань про історичний факт возз’єднання українського народу та його значення для нашої держави в 6 класі під гаслом: «Наша єдність наша зброя» була проведена тематична година «Соборна мати Україна – одна з усіх, як оберіг». Здобувачі освіти переглянули освітнє відео «День Соборності України. Історія та сучасність», провели патріотичну вікторину «У нашім серці Україна!» та тест – гру «Україна починається з тебе!», підготували малюнки.
Щиро дякуємо нашим мужнім захисникам, що на полі бою чинять опір російським окупантам. Завдяки нашим мужнім воїнам живе нескорена соборна Україна! Слава Україні! Героям слава!
У 3 класі Гірницької гімназії № 18 пройшла виховна година "22 січня - День Соборності України". Діти дізналися багато цікавого про Батьківщину. Складали тематичну павутинку (асоціації) до слів "Україна, Батьківщина". Пригадали історію виникнення України. Дізналися про виникнення свята День Соборності України. Зробили висновок, що наша Батьківщина найкраща у всьому світі. Хай живе Україна! Хай живуть непереможні українці! Героям слава!
З метою вшанування захисників Донецького аеропорту, до Дня пам'яті героїв - воїнів - "кіборгів" у 6 класі була проведена інформаційна година "Кіборги. Герої не вмирають", під час якої здобувачі освіти переглянули фрагменти документального фільму "Кіборги встояли, не витримав бетон" та відеоспогади захисників, розширили свої знання про виникнення цієї дати, про те, хто такі "кіборги", про їхню роль у захисті незалежності України, про легендарну оборону Донецького летовища, що тривала 242 дні. Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять всіх полеглих героїв - кіборгів.
Учні 7-Б кл приєдналися до святкування найввічливішого дня у році – 11 січня. Цього дня відмічається всесвітній день „Дякую”. Діти ознайомилися з історією виникнення свята, традицією говорити слова вдячності, дізналися як подяку висловлюють в різних країнах світу, створили онлайн дошку зі словами подяки батькам за життя та затишок у оселі, волонтерам за допомогу у скрутному становищі, ЗСУ за захист…
Грудень 2023
У 7-Б класі пройшла година спілкування “День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС“. Під час тематичної години учні пригадали масштаби лиха аварії на ЧАЕС для всієї планети, здійснили віртуальну екскурсію залами музею Чорнобиля, хвилиною мовчання вшанували пам’ять ліквідаторів аварії.
ВІТАЄМО УЧАСНИКІВ ТА ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОЇ ПРИРОДООХОРОННОЇ АКЦІЇ
"СТОП, СМІТТЯ"
Номінація "Цифрові розробки - мотиватори" Шатковська Дарія учениця 7-а класу, Карапиш Мілана учениця 9 класу. Номінація "Намальовані розробки - мотиватори" Кузнецов Тимофій учень 8 класу, Хакімов Микита учень 6 класу, Прокопенко Богдан учень 5 класу.
Номінація "Майстер - клас Поробки із побутових відходів" Нестеренко Владислав учень 5 класу,
МК "Великодній кошик" - Косенок Тетяна Олександрівна педагог - організатор. ВІТАЄМО!!!!
Здобувачі освіти Гірницької гімназії традиційно приймають участь у Всеукраїнській акції "Листівка на передову". Цього року, листи наших учнів передано нашим Захисникам на Донецькому напрямку!
ДЯКУЄМО ВАМ, НАШІ ЗАХИСНИКИ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
День святого Миколая є невід'ємною частиною української культури. Нині традиція святкувати його відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 6 грудня. У Гірницькій гімназії було проведено онлайн захід "Миколай, Миколай ти до мене завітай". Під час проведення заходу діти танцювали, проведено інтелектуальний конкурс, а також майстер - клас "Новорічна рукавичка".
Листопад 2023
Сьогодні, 30 листопада, у День домашніх тварин, учні 1 класу приєдналися до Всеукраїнського флешмобу “Лапка підтримки”. У світі сотні тисяч безпритульних тварин. Хочемо нагадати усім про тих, хто потребує нашого захисту, підтримки, уваги та любові. Творимо добро разом!
З метою активізації роботи щодо відзначення державних свят, пам'ятних дат і популяризації сучасних підходів до реалізації виховної роботи з національно-патріотичного виховання серед освітніх закладів з 20 листопада по 25 листопада відбувся І (на рівні громади) етап конкурсу патріотичного календаря "Знай історію, плекай майбутнє".Наша гімназія посіла ІІ місце!
Тематична година “Україна - країна нескорених”( 6 клас). Під час тематичної години здобувачі освіти 6 класу з’ясували поняття “гідність”, “свобода”, склавши асоціативне гроно, переглянули освітнє відео “Вистояли на майдані - переможемо у війні”, познайомляться з 10 фактами про День Гідності та Свободи, прослухали та проаналізували вислови про події на Майдані, виконали завдання тесту “Що ви знаєте про День Гідності та Свободи” і вшанували Хвилиною мовчання героїв Майдану і воїнів - захисників України, які загинули за наше майбутнє.
29 листопада на виховній годині здобувачі освіти 9 класу долучилися до Всесвітнього Дня Гідності. Говорили про гідність як ознаку особистості, про основні принципи . Переглядали відео для наснаження, переконувалися в шкідливості стереотипів, шукали ресурси в чарівності українського слова. Гідність обов’язково переможе!
З метою національно-патріотичного виховання у 1 класі пройшла виховна година «Ти на світі одна-єдина, наша Україна». Під час проведення заходу учні доповнили і поглибили свої знання про Батьківщину, пригадали назву нашої країни, її громадян, державні і народні символи, вшанували пам’ять людей, які загинули під час Голодомору. Діти переглянули презентацію і мультфільм, відповідали на питання вікторини.
22 листопада учні 7-Б кл на виховній годині "Україна. Шлях до Свободи" обговорили питання: Що я знаю про Революцію? Роль молоді в сучасному визвольному руху України на шляху до Свободи.
Переглянули короткометражний фільм Олександра Кришталовича «Євромайдан SOS». Вшанували хвилиною мовчання памʼять кожного захисника, який загинув за Україну.
21 листопада учні 3 класу ознайомилися з історією виникнення свята; розмірковували над поняттями « гідність» та «свобода» ; пробували визначити на прикладах з сучасного життя єдність і цілісність України, розповідали на прикладах про свою особисту відповідальність за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.
21.11 у 4 класі відбулась виховна година «День гідності та свободи ». За допомогою квесту учні з'ясували історію виникнення свята, значення слів гідність і свобода., вшанували пам'ять загиблих патріотів України
Сьогодні у 1 класі під час інформаційної хвилинки “ 21 листопада – День Гідності і Свободи” учні дізналися про історію виникнення свята, його роль в історії України, з’ясували поняття “гідність” як шанобливе ставлення до себе та інших, визначили гідну і негідну поведінку людей.
Обласний конкурс юних майстрів народних ремесел "Природа і творчість"
Вітаємо переможців в обласному конкурсі "Природа і творчість"
Номінація "ПОРОБКИ" - 3 місце учениця 4 класу Камінська Крістіна, Старік Альона учениця 7-а класу.
Номінація "ОШИБАНА" - 1 місце Новіков Дмитро учень 3 класу
Номінація "ІКЕБАНА" - 3 місце Дичко Софія учениця 9 класу, Фунтикова Крістіна учениця 5 класу
17 листопада відбулась виховна година у 8 класі, яка була присвячена Дню Гідності та Свободи. Мета цієї виховної години: шанувати патріотизм і мужність громадян, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Сьогодні гостро постає питання про нехтування учнями та молоддю загальнолюдськими цінностями, порушення особистих прав людини, нетолерантне ставлення дітей одне до одного. У 5 класі була проведена виховна година на тему "Толерантність врятує світ". Учні визначали риси толерантної людини і кожен створив свою квітку толерантності.
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху здобувачі освіти 9 класу 15 листопада пройшли онлайн-квест, під час якого показали свої знання щодо значення дорожніх знаків, надання першої допомоги при кровотечах, опіках, правил для пішоходів.
В рамках Тижня дорожнього руху у 1 класі пройшла класна година “Дорожній рух”. Під час гри-подорожі повторили правила дорожнього руху, дорожні знаки, назви транспорту, відгадували загадки, грали у рухливу гру, танцювали. Руху правила єдині, знати їх усі повинні. Шануватимуть їх люди – скрізь тоді порядок буде!
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху зі здобувачами освіти 6 класу був проведений онлайн – квест «Правила дорожнього руху», спрямований на повторення та поглиблення знань про безпеку на дорозі, забезпечення цікавого та захоплюючого досвіду. Під час проведення гри діти показали свої знання з правил дорожнього руху, вдало виконавши завдання, запропоновані на станціях «Знавець знаків», «Перша допомога», «Автошкола», «Я – пішохід», «Автознавець».
13 листопада День молодого читача.
Ми зайняті, або ж , надзвичайно зайняті і ( зазвичай) між книгою, екраном телевізора чи монітором комп'ютера - не часто обираємо книгу. Однак у людей , які читають - більші шанси побудувати успішну кар'єру , щасливу родину , вони виглядають молодшими і довше живуть. Виявляється, читання книг :
1. Розвиває мислення.
2. Захищає від хвороби Альцгеймера.
3. Збільшує словниковий запас.
4. Знижує стрес.
5. Надає впевненості.
6. Покращує сон.
7. Розвиває творчість і креатив.
Обирайте книгу! Обирайте читання!
13 листопада до тижня "Безпеки дорожнього руху" зустріч учнів школи з представниками ДСНС Покровського району "Правила поведінки під час пожежі".
Виставка - ярмарок поробок із овочів та природнього матеріалу "ОСІННІ ДАРУНОЧКИ"
Осінь - чудова пора року, що славиться чарівністю фарб. Підключивши фантазію, та за допомогою дарів природи можна створити чудові творчі роботи. Осінні саморобки з природнього матеріалу розвивають уяву та дрібну моторику рук дітей, фантазію, а ще - це чудовий спосіб передати красу рідного краю у власноруч створених шедеврах
Жовтень 2023
До Дня української писемності і мови ( 27 жовтня) у 1 класі пройшла виховна година “Слово до слова – складається мова”. Метою заходу було формування в учнів почуття краси рідної мови, національної гідності, розвиток мовних здібностей, виховання любові до національних традицій, народної мудрості, краси і гармонії рідного слова.
У 5 класі до Дня української мови та писемності була проведена гра-змагання "Мовний батл".
В рамках проведення тижня Української писемності 23.10 у 4 класі пройшла виховна година інтелектуальна гра " Ой у лузі червона калина" Завзято змагалися дві команди "Червона квітка "і "Українські козачата"! Перемогу здобула команда "Червона квітка" Вітаємо переможців!
27 жовтня День української писемності та мови. Учні гімназії традиційно у день свята долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.
З метою поглиблення та збагачення знань з історії виникнення української писемності, розвитку української мови, ознайомлення з життям та діяльністю визначних особистостей, з іменами яких пов’язана поява та поширення письменства, формування розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, виховання почуття любові та поваги до рідної мови, рідного краю, його традицій здобувачі освіти 6 класу здійснили Історичний круїз «З витоків української писемності. День Преподобного Нестора Літописця», позмагалися під час проведення інтерактивної гри «З історії виникнення свята» та вікторини «Як я знаю Україну».
25 жовтня в 9 класі до Дня української писемності та мови відбувся МовиМОQuiz. Здобувачі освіти відповідали на запитання про загальні знання, впізнавали фразеологізми, які намалював штучний інтелект, відшукували помилки в промовах відучих на телебаченні.
Вітаємо нашого учня 3 класу Уперенко Артема (класний керівник Степанова Тетяна Іванівна)
З метою залучення молоді до науково-дослідної та експериментальної роботи, практичної природоохоронної, екологічної діяльності по вивченню, збереженню та відновленню довкілля, ознайомлення з флорою та фауною, виховання національно-патріотичної самосвідомості та підготовки до професійного самовизначення з 12.06.2023 по 25.08.2023 учень 3 класу Уперенко Артем приймав участь в обласній екологічній експедиції. (Відео)
Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. З метою інформування про сучасні прояви торгівлі людьми, усвідомлення здобувачами освіти гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища, небезпечних наслідків та шляхів потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомлення з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми в 6 класі була проведена виховна година «Торгівля людьми – прояв сучасного рабства».
13 жовтня Виховна година у 8 класі Будь милосердним. Мета навчити дітей розрізняти добро і зло, жорстокість та милосердя; розвивати в учнів такі якості, як доброта і милосердя; виховувати повагу і любов до однолітків та до кожної людини.
13 жовтня у 1 класі пройшла класна година “Ми-маленькі козача!”, під час якої діти ознайомились із традиціями і звичаями козаків, провели вікторину “Українське козацтво”, виконали козацьку руханку, переглянули мультфільм про пригоди козаків.
У кожної людини є Батьківщина - країна, де вона народилася, де народилися і дідусь, і тато, і матуся, і всі ми. Кожна людина пишається своєю рідною країною. Учні 3 класу здійснили подорож своєю мальовничою країною на виховній годині "Моя Батьківщина понад усе". Хлопчики та дівчатка поглибили свої знання про нашу державу - Україну. Працювали над інтерактивною вправою "Додай словечко", анаграмою, знаходили слова, які є назвами рослинних символів та оберегів.
Красивий, щедрий рідний край і мова наша солов'їна. Люби, шануй, оберігай усе, що зветься Україна!
10 жовтня в 5 класі був проведений відкритий урок із зарубіжної літератури на тему "Німецька народна казка "Пані Метелиця". Зіставлення образів героїнь казки". Учні згадали зміст казки, погравши в літературний футбол. Охарактеризували персонажів, склали сенкан, намалювали ілюстрацію, попрацювали з прислів'ями. Учні зробили висновок, що якщо людина робить добрі справи, не чекаючи за це винагороду, то рано чи пізно її труд буде оцінено по заслузі, а ледарство ще нікого не доводило до добра.
10.10.2023 у 4 класі відбулась виховна година, присвячена дню українського козацтва під назвою "Козацький квест" Хлопці показали чудові знання з козацького побуту, впоралися з усіма завданнями на кмітливість.
09-10 жовтня До Всесвітнього дня ментального здоровʼя психологом Птицею Тетяною в 5-9 класах проведено заняття «Ти як? Ментальне здоровʼя». Діти отримали інформацію про ментальне здоровʼя та способи його підтримки. Створили власний «Багаж щастя», навчились технікам дихання, відтворили аптечку швидкої психологічної допомоги. А також зробили «Подушки безпеки» та власний герб, які заповнили способами та діями, які роблять нас щасливими та допомагають покращити психічне здоровʼя.
06 жовтня учні 5 класу приєдналися до Всеукраїнського уроку єдності. Учні дізналися, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти і тролі та як розумно споживати інформацію.
У 1 класі пройшла класна година «Урок доброти», присвячена Всесвітньому дню захисту тварин ( 4 жовтня). Під час заходу учні згадали про своїх чотирилапих друзів, особливості догляду за ними, з'ясували причини безпритульності тварин, пограли в ігри «Хто більше назве кличок тварин», « Речі для майбутнього улюбленця», переглянули відео «Що потрібно для того, аби завести песика чи котика», виконали майстер-клас у техніці паперопластика «Мій вухатий друг».
Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України спільно з Національною суспільною телерадіокомпанією України 6 жовтня о 12: 00 провели телевізійний урок «Всеукраїнський урок єдності», який був присвячений темі протидії дезінформації та маніпуляціям. Урок транслювався на телеканалі «Суспільне. Культура» а також на Youtube-каналі «Перший». Ця ініціатива має на меті підвищити рівень стійкості українців до пропаганди та вдосконалити навички критичного мислення.
1 жовтня до Дня Вчителя "Ми вам даруємо тепло своїх сердець"
1 жовтня до Дня Вчителя 25 причин чому любимо своїх вчителів
Вересень 2023
27 вересня відзначають Всесвітній день туризму. У Гірницькій гімназії № 18 відбувся челендж "В'язання вузлів". Метою челенджа було розширити знання здобувачів освіти про види туризму; пропагувати здоровий спосіб життя, фізичну культуру та спорт; сприяти згуртованості колективу, розвивати фізичні та моральні якості учнів.
27 вересня у 7-Б кл з метою формування національної свідомості, патріотичних почуттів учнів, на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу проведено годину спілкування “В єдності наша сила”. Учні пригадали історію виникнення свята, вшанували мужность та героїзм захисників та захисниць України, створили “Горщик побажань” для всіх, хто наближає нашу перемогу.
26 вересня у 4 класі пройшла виховна година присвячена Дню захисника та захисниці «Немеркнуче світло людських душ». Учні класу занурилися в історичну давнину нашої країни, коли її захищали козаки., передивившись мультфільм "Козак молодий" Вшанували пам'ять загиблих воїнів-захисників. Закінчилась виховна година побажаннями від дітей миру, безпеки та здоров'я захисникам та захисницям.
26 вересня У 3 класі проходила виховна година "Трагедія Бабиного Яру - в серці українського народу". Діти продовжили знайомство з історією нашої Батьківщини. Бабин Яр... Полюс нелюдськості... Наш біль. Наша пам’ять. Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Убивство безневинних людей тільки за те, що вони належать до тієї чи іншої нації, стало одним зі найстрашніших і кривавих злочинів нацизму і своєрідним символом страждань мирного населення. Час може зарубцювати рани. Та він безсилий загасити нашу пам’ять. Крапку може поставити лише перемога людського розуму та волі.
22 вересня 2023 р. Учні Гірницької гімназії долучилися до всесвітньої акції "День без автомобіля"
У нашій країні на державному рівні цей день відзначають Щороку 22 вересня, у Міжнародний день без автомобілів (World Carfree Day), у багатьох країнах світу люди з метою збереження довкілля та власного здоров'я використовують громадський транспорт, електротранспорт, велосипеди чи взагалі на день стають пішоходами.
В рамках тижня безпеки дорожнього руху у Гірницькій гімназії відбулась виставка малюнків "Увага! Діти на дорозі!". Своїми малюнками діти закликають однолітків дотримуватися правил дорожнього руху, не порушувати їх.
20 вересня В 9 класі була проведена виховна година "Хай буде мир на всій землі !" Здобувачі освіти глибоко вірять, що " буде мир над Україною, буде мир і будем ми!"
20 вересня Година спілкування "Україна бажає миру!" до Міжнародного дня миру (7-Б кл)
Учні ознайомилися з історією започаткування цього свята, з важливістю принципів, закладених в Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир, формували негативне ставлення до агресії, зла, ненависті. Діти привернули увагу до необхідності згуртування людства для досягнення миру, формували відчуття приналежності до України – мирної нації, виховували почуття патріотизму, особистої відповідальності за
мир у всьому світі.
20 вересня Тематична година до Міжнародного Дня Миру "Безцінне слово - мир, страшне слово - війна" (6 клас)
19 вересня виховна година до Дня Миру у 4 класі
15 вересня відбувся загальношкільний Олімпійський урок -підсумок під гаслом: "Ми - юні олімпійці", метою якого є пропаганда здорового способу життя серед учнівської молоді, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей, юнацтва та молоді до активного заняття спортом. На святі були присутні: майстер з велоспорту, заслужений учитель України, вчителька фізичної культури - Черкасова Любов Андріївна та директор футбольного клубу "Кривбас" - Мазур Сергій Миколайович, які розповіли про свій спортивний шлях та успіхи. Почесні гості побажали здобувачам освіти нашої гімназії займатися спортом, бути здоровими і здійснення мрій.
12 вересня в рамках проведення Олімпійського тижня в 4 класі пройшла виховна година "Знавці олімпійських ігор" Було проведено вікторину на знання олімпійських ігор, символів Також учні класу передивились мультфільм "Як козаки олімпійцями стали" Пригадали види спорту, які було використано у мультфільмі.
13 вересня в рамках Олімпійського тижня у 1 класі пройшла виховна година «Спорт – запорука здоров’я». Спорт – основа здорового способу життя. Для того, щоб бути здоровим, потрібно їсти корисну їжу, тримати в чистоті тіло, гуляти на свіжому повітрі, дотримувати розпорядку дня, отримувати позитивні емоції та займатися спортом. Біг, плавання, катання на велосипеді поліпшують роботу органів дихання. Спорт покращує роботу серця. Тільки здорова людина може пізнати радість життя. Хочеш бути здоровим, про своє здоров’я дбай. Спорт, змагання, фізкультуру, друже, ти не забувай!
11 вересня 2023 рік Розпочався Олімпійський тиждень. Сьогодні діти продивилися відео-матеріал "Цікаві факти про Олімпійські ігри"
01 вересня 2023 рік Свято ПЕРШОГО ДЗВОНИКА
1 вересня проведена святкова онлайн лінійка у Гірницький гімназій № 18. Директорка закладу Олена Уварова та заст. директорки Галина Полятикіна привітали всіх із початком нового навчального року та побажала перемоги та миру в нашій країні.
Класні керівники запросили учнів на святкові перші “Уроки незламності” та урок БЖД. Вчителя з учням згадали правила безпечної поведінки під час війни, а також повторили Правила дорожнього руху,
Кожному учню хочемо побажати доброго здоров’я, гарних оцінок, нових друзів, лише позитивних вражень і особистих перемог з самого початку навчання.